Ciceu-Giurgeşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ciceu-Giurgeşti
Komunë
Vendndodhja
Ciceu-Giurgeşti is located in Rumania
Ciceu-Giurgeşti
Ciceu-Giurgeşti

Koordinatat: 47°15′V 24°1′L / 47.250°V 24.017°L / 47.250; 24.017

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.01 [1] km2
Popullsia 1737 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427065
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Ciceu-Giurgeşti e Dumbrăveni

Ciceu-Giurgeşti është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1737 banorësh dhe sipërfaqe 53.01 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Ciceu-Giurgeşti e Dumbrăveni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)