Măgura Ilvei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Măgura Ilvei
Komunë
Vendndodhja
Măgura Ilvei is located in Rumania
Măgura Ilvei
Măgura Ilvei

Koordinatat: 47°22′V 24°48′L / 47.367°V 24.800°L / 47.367; 24.800

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.00 [1] km2
Popullsia 2131 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427145
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Arşiţa e Măgura Ilvei

Măgura Ilvei është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2131 banorësh dhe sipërfaqe 28.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Arşiţa e Măgura Ilvei.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)