Mărişelu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mărişelu
Komunë
Vendndodhja
Mărişelu is located in Rumania
Mărişelu
Mărişelu

Koordinatat: 47°1′V 24°31′L / 47.017°V 24.517°L / 47.017; 24.517

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.68 [1] km2
Popullsia 2641 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427150
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Bârla, Domneşti, Jeica, Măgurele, Mărişelu, Neţeni, Sântioana

Mărişelu është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2641 banorësh dhe sipërfaqe 71.68 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Bârla, Domneşti, Jeica, Măgurele, Mărişelu, Neţeni, Sântioana.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)