Rebra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rebra
Komunë
Vendndodhja
Rebra is located in Rumania
Rebra
Rebra

Koordinatat: 47°20′V 24°30′L / 47.333°V 24.500°L / 47.333; 24.500

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.81 [1] km2
Popullsia 3067 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427235
Nr. fshatrave 1
Fshatrat Rebra

Rebra është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3067 banorësh dhe sipërfaqe 45.81 km². Komuna është formuar nga vetëm një fshat; Rebra.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)