Budacu de Jos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Budacu de Jos
Komunë
Vendndodhja
Budacu de Jos is located in Rumania
Budacu de Jos
Budacu de Jos

Koordinatat: 47°5′V 24°32′L / 47.083°V 24.533°L / 47.083; 24.533

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68,58 [1] km2
Popullsia 2,837 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427010
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Budacu de Jos, Buduş, Jelna, Monariu, Simioneşti

Budacu de Jos është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2,837 banorësh dhe sipërfaqe 68,58 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Budacu de Jos, Buduş, Jelna, Monariu, Simioneşti.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumunisht)Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumunisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)