Monor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monor
Komunë
Vendndodhja
Monor is located in Rumania
Monor
Monor

Koordinatat: 46°58′V 24°42′L / 46.967°V 24.700°L / 46.967; 24.700

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.98 [1] km2
Popullsia 1531 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427175
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Gledin e Monor
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Monor është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1531 banorësh dhe sipërfaqe 52.98 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Gledin e Monor.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)