Chiuza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chiuza
Komunë
Vendndodhja
Chiuza is located in Rumania
Chiuza
Chiuza

Koordinatat: 47°14′V 24°14′L / 47.233°V 24.233°L / 47.233; 24.233

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.21 [1] km2
Popullsia 2288 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427060
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Chiuza, Mireş, Piatra, Săsarm

Chiuza është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2288 banorësh dhe sipërfaqe 44.21 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Chiuza, Mireş, Piatra, Săsarm.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)