Parva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parva
Komunë
Vendndodhja
Parva is located in Rumania
Parva
Parva

Koordinatat: 47°24′V 24°33′L / 47.400°V 24.550°L / 47.400; 24.550

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 70.65 [1] km2
Popullsia 2747 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427210
Nr. fshatrave 1
Fshatrat Parva

Parva është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2747 banorësh dhe sipërfaqe 70.65 km². Komuna është formuar nga vetëm një fshat; Parva.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)