Cetate (Bistriţa-Năsăud)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cetate
Komunë
Vendndodhja
Cetate is located in Rumania
Cetate
Cetate

Koordinatat: 47°6′V 24°36′L / 47.100°V 24.600°L / 47.100; 24.600

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.64 [1] km2
Popullsia 2577 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427035
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Cetate, Orheiu Bistriţei, Petriş, Satu Nou

Cetate është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2577 banorësh dhe sipërfaqe 66.64 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Cetate, Orheiu Bistriţei, Petriş, Satu Nou.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)