Negrileşti (Bistriţa-Năsăud)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Negrileşti
Komunë
Vendndodhja
Negrileşti is located in Rumania
Negrileşti
Negrileşti

Koordinatat: 47°16′V 24°3′L / 47.267°V 24.050°L / 47.267; 24.050

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.66 [1] km2
Popullsia 2510 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427068
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Breaza, Negrileşti, Purcărete
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Negrileşti është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2510 banorësh dhe sipërfaqe 60.66 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Breaza, Negrileşti, Purcărete.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)