Dumitriţa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dumitriţa
Komunë
Vendndodhja
Dumitriţa is located in Rumania
Dumitriţa
Dumitriţa

Koordinatat: 47°4′V 24°37′L / 47.067°V 24.617°L / 47.067; 24.617

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja ? [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427037
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Budacu de Sus, Dumitriţa, Ragla

Dumitriţa është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2938 banorësh dhe sipërfaqe ? km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Budacu de Sus, Dumitriţa, Ragla.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)