Runcu Salvei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Runcu Salvei
Komunë
Vendndodhja
Runcu Salvei is located in Rumania
Runcu Salvei
Runcu Salvei

Koordinatat: 47°21′V 24°19′L / 47.350°V 24.317°L / 47.350; 24.317

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.61 [1] km2
Popullsia 1423 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427256
Nr. fshatrave 1
Fshatrat Runcu Salvei

Runcu Salvei është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1423 banorësh dhe sipërfaqe 25.61 km². Komuna është formuar nga nga vetëm një fshat Runcu Salvei; dhe deri në vitin 2005 ka qenë pjesë e komunës Salva.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)