Coşbuc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coşbuc
Komunë
Vendndodhja
Coşbuc is located in Rumania
Coşbuc
Coşbuc

Koordinatat: 47°22′V 24°24′L / 47.367°V 24.400°L / 47.367; 24.400

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.52 [1] km2
Popullsia 1996 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427070
Nr. fshatrave 1
Fshatrat Coşbuc

Coşbuc është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1996 banorësh dhe sipërfaqe 48.52 km². Komuna është formuar nga një fshat Coşbuci.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)