Ilva Mică

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ilva Mică
Komunë
Vendndodhja
Ilva Mică is located in Rumania
Ilva Mică
Ilva Mică

Koordinatat: 47°18′V 24°41′L / 47.300°V 24.683°L / 47.300; 24.683

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.50 [1] km2
Popullsia 3448 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427095
Nr. fshatrave 1

Ilva Mică është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3448 banorësh dhe sipërfaqe 52.50 km². Komuna përbëhet vetëm nga një fshat .

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)