Căianu Mic

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Căianu Mic
Komunë
Vendndodhja
Căianu Mic is located in Rumania
Căianu Mic
Căianu Mic

Koordinatat: 47°15′V 24°10′L / 47.250°V 24.167°L / 47.250; 24.167

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 4045 [1] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427025
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Căianu Mic, Căianu Mare, Ciceu-Poieni, Dobric

Căianu Mic është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 4045 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Căianu Mic, Căianu Mare, Ciceu-Poieni, Dobric.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)