Poiana Ilvei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Poiana Ilvei
Komunë
Vendndodhja
Poiana Ilvei is located in Rumania
Poiana Ilvei
Poiana Ilvei

Koordinatat: 47°21′V 24°44′L / 47.350°V 24.733°L / 47.350; 24.733

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.92 [1] km2
Popullsia 1620 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427147
Nr. fshatrave 1
Fshatrat Poiana Ilvei

Poiana Ilvei është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1620 banorësh dhe sipërfaqe 13.92 km². Komuna është formuar nga vetëm një fshat; Poiana Ilvei.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)