Şintereag

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Şintereag
Komunë
Vendndodhja
Şintereag (Rumania)
Şintereag
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 70.82 [1] km2
Kodi Postal 427320
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Blăjenii de Jos, Blăjenii de Sus, Caila, Cociu, Şieu-Sfântu, Şintereag, Şintereag-Gară
Demografia
Popullsia 3855 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Şintereag është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3855 banorësh dhe sipërfaqe 70.82 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Blăjenii de Jos, Blăjenii de Sus, Caila, Cociu, Şieu-Sfântu, Şintereag, Şintereag-Gară.

Referenca

  1. ^ Invalid language code.Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Invalid language code. Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)