Şintereag

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şintereag
Komunë
Vendndodhja
Şintereag is located in Rumania
Şintereag
Şintereag

Koordinatat: 47°11′V 24°18′L / 47.183°V 24.300°L / 47.183; 24.300

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 70.82 [1] km2
Popullsia 3855 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427320
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Blăjenii de Jos, Blăjenii de Sus, Caila, Cociu, Şieu-Sfântu, Şintereag, Şintereag-Gară

Şintereag është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3855 banorësh dhe sipërfaqe 70.82 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Blăjenii de Jos, Blăjenii de Sus, Caila, Cociu, Şieu-Sfântu, Şintereag, Şintereag-Gară.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)