Boesingheliede

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Boesingheliede (kthjellim).


Boesingheliede
—  woonplaats  —
Boesingheliede is located in Hollandë
Boesingheliede
Boesingheliede
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Haarlemmermeer
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°22′00″V 4°44′00″L / 52.366667°V 4.733333°L / 52.366667; 4.733333 (Boesingheliede)Koordinatat: 52°22′00″V 4°44′00″L / 52.366667°V 4.733333°L / 52.366667; 4.733333 (Boesingheliede)
Popullsia 140 banorë 2004
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Boesingheliede – harta_foto

Boesingheliede është një qytezë në Haarlemmermeer, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 140 banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]