Camperduin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Camperduin (kthjellim).


Camperduin
—  woonplaats  —
Pamje nga Camperduin

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Bergen
Koordinatat 52°43′30″V 4°39′04″L / 52.725°V 4.65111°L / 52.725; 4.65111 (Camperduin)Koordinatat: 52°43′30″V 4°39′04″L / 52.725°V 4.65111°L / 52.725; 4.65111 (Camperduin)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Camperduin is located in Hollandë
Camperduin
Camperduin
Camperduin – harta_foto

Camperduin është një qytezë në Bergen, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

  •  Commons: Camperduin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare