Cekurati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cekurat
Τσεκούρι
Fshat
Vendndodhja
Cekurat is located in Greqia
Cekurat
Cekurat
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 18′ 44″ Veri

20° 37′ 25″ Lindje

Cekurat (greqisht: Τσεκούρι/Tsekoúri) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Τσεκουράτι/Tsekouráti.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]