Rrënjasa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rrënjasë
Ριζά
Fshat
Vendndodhja
Rrënjasë is located in Greqia
Rrënjasë
Rrënjasë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Prevezës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 262 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 7′ 55″ Veri

20° 36′ 5″ Lindje

Popullsia 189 banorë

Rrënjasë (greqisht: Ριζά/Rizá) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ρηνιάσα/Riniása përpara vitin 1928.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]