Bodari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bodar
Βαλανιδούσα
Fshat
Vendndodhja
Bodar is located in Greqia
Bodar
Bodar
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Çamofshatra
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 13′ 3″ Veri

20° 38′ 7″ Lindje

Popullsia 309 banorë

Bodar (greqisht: Βαλανιδούσα/Valanidhoúsa) është fshat në Qarku i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Μπονδάρι/Bondári.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]