Koriqanji i Sipërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koriqanj i Sipërm
Άνω Σκαφιδωτή
Fshat
Vendndodhja
Koriqanj i Sipërm is located in Greqia
Koriqanj i Sipërm
Koriqanj i Sipërm
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Çamofshatra
Lartësia 786 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 17′ 13″ Veri

20° 38′ 24″ Lindje

Koriqanj i Sipërm, (greqisht: Άνω Σκαφιδωτή/Áno Skafidhotí) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Άνω Κορύτιανη/Áno Korítiani.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]