Kravari (Prevezë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kravar
Άνω Ράχη
Fshat
Vendndodhja
Kravar is located in Greqia
Kravar
Kravar
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Prevezës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 293 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 13′ 29″ Veri

20° 40′ 36″ Lindje

Popullsia 260 banorë

Kravar (greqisht: Άνω Ράχη/Ano Rákhi) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κράβαρι/Krávari.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Buriimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]