Lëkurësi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lëkurës
Μεσοπόταμο
Fshat
Vendndodhja
Lëkurës is located in Greqia
Lëkurës
Lëkurës
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Frar
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 14′ 15″ Veri

20° 31′ 47″ Lindje

Popullsia 465 banorë

Lëkurës (greqisht: Μεσοπόταμο/Mesopótamon) është një fshat në Qarkun e Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Λυκούρσιον/Likoúrsion.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]