Vllandoraqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vllandoraq
Βαλανιδοράχη
Fshat
Vendndodhja
Vllandoraq is located in Greqia
Vllandoraq
Vllandoraq
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Frar
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 13′ 17″ Veri

20° 31′ 9″ Lindje

Popullsia 519 banorë

Vllandoraq (greqisht: Βαλανιδοράχη/Valanidhorákhi) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]