Arca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arcë
Ναρκίσσου
Fshat
Vendndodhja
Arcë is located in Greqia
Arcë
Arcë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 15′ 14″ Veri

20° 36′ 32″ Lindje

Arcë (greqisht: Ναρκίσσου/Narkíssos) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Άρτσες/Ártses.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]