Gorica (Pargë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Goricë
Σταυροχώρι
Fshat
Vendndodhja
Goricë is located in Greqia
Goricë
Goricë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Frar
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 15′ 42″ Veri

20° 34′ 0″ Lindje

Popullsia 291 banorë

Goricë (greqisht: Σταυροχώρι/Stavrokhóri) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Γορίτσα/Gorítsa.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]