Zharovina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zharovinë
Σκεπαστό
Fshat
Vendndodhja
Zharovinë is located in Greqia
Zharovinë
Zharovinë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Çamofshatra
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 13′ 53″ Veri

20° 37′ 12″ Lindje

Popullsia 186 banorë

Zharovinë (greqisht: Σκεπαστό/Skepastó) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ζαροβίνα/Zarovína.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]