Topola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Topolë
Χειμαδιό
Fshat
Vendndodhja
Topolë is located in Greqia
Topolë
Topolë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Prevezës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 9′ 57″ Veri

20° 35′ 51″ Lindje

Popullsia 386 banorë

Topolë (greqisht: Χειμαδιό/Kheimadhio) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Τοπόλα/Topóla.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]