Zerva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zervë
Ζερβόν
Fshat
Vendndodhja
Zervë is located in Greqia
Zervë
Zervë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Ziroit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 17′ 23″ Veri

20° 48′ 9″ Lindje

Zervë (greqisht: Ζερβόν/Zervón) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]