Sindiklea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sindikle
Μυρσίνη
Fshat
Vendndodhja
Sindikle is located in Greqia
Sindikle
Sindikle
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Prevezës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 99 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 7′ 57″ Veri

20° 37′ 58″ Lindje

Sindikle (greqisht: Μυρσίνη/Mirsíni) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Συντικλιά/Sintikliá.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]