Vladari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vladar
Άνω Δεσποτικό
Fshat
Vendndodhja
Vladar is located in Greqia
Vladar
Vladar
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 287 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 12′ 18″ Veri

20° 40′ 2″ Lindje

Popullsia 297 banorë

Vladar (greqisht: Άνω Δεσποτικό/Áno Dhespotikó) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Άνω Βλάνδο/Áno Vlándo.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]