Vladari i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vladar i Poshtëm
Κάτω Δεσποτικό
Fshat
Vendndodhja
Vladar i Poshtëm is located in Greqia
Vladar i Poshtëm
Vladar i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 330 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 11′ 53″ Veri

20° 39′ 25″ Lindje

Vladar i Poshtëm (greqisht: Κάτω Δεσποτικό/Káto Despotikó) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κάτω Βλάνδο/Káto Vlándo.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]