Luca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lucë
Λούτσα
Fshat
Vendndodhja
Lucë is located in Greqia
Lucë
Lucë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 11′ 53″ Veri

20° 31′ 54″ Lindje

Popullsia 416 banorë

Lucë (greqisht: Λούτσα/Loútsa) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]