Podgora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Podgorë
Ριζοβούνι
Fshat
Vendndodhja
Podgorë is located in Greqia
Podgorë
Podgorë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Ziroit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 319 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 15′ 34″ Veri

20° 48′ 41″ Lindje

Popullsia 784 banorë

Podgorë (greqisht: Ριζοβούνι/Rizovoúni) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ποδογόρα/Podogóra.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]