Petra (Ziroi)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petrë
Πέτρα
Fshat
noform
Vendndodhja
Petrë is located in Greqia
Petrë
Petrë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Ziroit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 9′ 26″ Veri

20° 49′ 8″ Lindje

Petrë (greqisht: Πέτρα/Pétra) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]