Cugnidha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cugnidhë
Τσουκνίδα
Fshat
Vendndodhja
Cugnidhë is located in Greqia
Cugnidhë
Cugnidhë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Frar
Lartësia 82 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 13′ 10″ Veri

20° 31′ 56″ Lindje

Cugnidhë (greqisht: Τσουκνίδα/Tsouknídha), është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]