Dhruvjani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dhruvjan
Κρυοπηγή
Fshat
Vendndodhja
Dhruvjan is located in Greqia
Dhruvjan
Dhruvjan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Prevezës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 611 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 9′ 3″ Veri

20° 39′ 40″ Lindje

Popullsia 260 banorë

Dhruvjan (greqisht: Κρυοπηγή/Kriopiyí) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Δούβιανα/Doúviana.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Buriimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]