Zhërmi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhërm
Βρυσούλα
Fshat
Vendndodhja
Zhërm is located in Greqia
Zhërm
Zhërm
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Prevezës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 573 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 15′ 41″ Veri

20° 42′ 8″ Lindje

Popullsia 263 banorë

Zhërm (greqisht: Βρυσούλα/Vrisoúla) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ζερμή/Zermí.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]