Lluri i Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llur i Vogël
Λούρος
Fshat
Vendndodhja
Llur i Vogël is located in Greqia
Llur i Vogël
Llur i Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Prevezës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 17 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 9′ 58″ Veri

20° 45′ 22″ Lindje

Llur i Vogël (greqisht: Λούρος/Loúros) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Fshati ka 2,044 banorë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]