Jonuzi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jonuz
Αχερουσία
Fshat
Vendndodhja
Jonuz is located in Greqia
Jonuz
Jonuz
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Frar
Lartësia 89 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 15′ 30″ Veri

20° 35′ 52″ Lindje

Popullsia 302 banorë

Jonuz (greqisht: Αχερουσία/Akherousía) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Γιαννούζιον/Yiannoúzion.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]