Hanoi (Ziroi)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hano
Ανώγειον
Fshat
Vendndodhja
Hano is located in Greqia
Hano
Hano
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Ziroit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 22′ 25″ Veri

20° 56′ 22″ Lindje

Hano edhe Ano (greqisht: Ανώγειον/Anóyeion) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]