Muzhaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muzhakë
Σφηνωτό
Fshat
Vendndodhja
Muzhakë is located in Greqia
Muzhakë
Muzhakë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Prevezës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 357 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 11′ 18″ Veri

20° 43′ 38″ Lindje

Popullsia 90 banorë

Muzhakë (greqisht: Σφηνωτό/Sfinotó) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Μουζάκα/Mouzáka.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]