Koronopulli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koronopull
Κορωνόπουλο
Fshat
Vendndodhja
Koronopull is located in Greqia
Koronopull
Koronopull
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Koronopullit
Krahina etnografike-
gjeografike
Frar
Lartësia 27 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 16′ 24″ Veri

20° 33′ 48″ Lindje

Koronopull (greqisht: Κορωνόπουλο/Koronópoulo) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]