Shqadha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shqadhë
Σκιαδάς
Fshat
Vendndodhja
Shqadhë is located in Greqia
Shqadhë
Shqadhë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Prevezës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 19′ 27″ Veri

20° 44′ 11″ Lindje

Popullsia 171 banorë

Shqadhë (greqisht: Σκιαδάς/Skiadhás) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati Shqadhë ka 171 banorë.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Sipas të dhënave të vitit 2001.