Nashari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nashar
Άσσος
Fshat
Vendndodhja
Nashar is located in Greqia
Nashar
Nashar
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Ziroit
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Nasharit
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 20′ 33″ Veri

20° 45′ 58″ Lindje

Nashar (greqisht: Άσσος/Ássos) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Νάσσαρη/Nássari.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]