Cekuvjani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cekuvjan
Εκκλησιές
Fshat
Vendndodhja
Cekuvjan is located in Greqia
Cekuvjan
Cekuvjan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Prevezës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 10′ 54″ Veri

20° 37′ 39″ Lindje

Cekuvjan (greqisht: Εκκλησιές/Ekklisiés) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Τσερκούβιανα/Tserkoúviana.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]