Kastroshiqja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kastroshiqe
Καστροσυκιά
Fshat
Vendndodhja
Kastroshiqe is located in Greqia
Kastroshiqe
Kastroshiqe
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Prevezës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 77 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 6′ 18″ Veri

20° 38′ 22″ Lindje

Kastroshiqe (greqisht: Καστροσυκιά/Kastrosikiá) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]