Kaçanopulli i Sipërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kaçanopull i Sipërm
Άνω Κοτσανόπουλο
Fshat
Vendndodhja
Kaçanopull i Sipërm is located in Greqia
Kaçanopull i Sipërm
Kaçanopull i Sipërm
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Prevezës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 328 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 13′ 38″ Veri

20° 42′ 52″ Lindje

Popullsia 317 banorë

Kaçanopull i Sipërm (greqisht: Άνω Κοτσανόπουλο/Áno Kotsanópoulo) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]